Vitālijs Čibisovs

Labs rīts piektdienā. Šodien turpinām iepazīstināt ar Mūsu kluba lieliskajiem sportistiem. Šodien kārta VITĀLIJAM ČIBISOVAM.

Pastāsti, kā sākās Tavas sportiskās/skriešanas gaitas? 

Viss sākās 2017. gada novembrī, ar parastu sarunu, ar draugiem par skriešanu.

Sākumā es varēju noskriet  ne vairāk par 3 km. Nesapratu, kā cilvēki vispār var noskriet lielus attālumus.

Pirmos 10 km es noskrēju uz skrejceliņa. Nedaudz vēlāk, kāds draugs mani motivēja un teica, ka varbūt jānoskrien “pusīte” (pusmaratonu)?!”  Bija pietiekami daudz laika, lai sagatavotos, un es sāku lēnām iegūt formu, lai noskrietu Lattelecom Rīgas maratonā pusmaratonu.

Pienāca maijs un es noskrēju Savu pirmo pusmaratonu. Man ļoti  patika emocijas, eiforija un lieliskā sajūta sacensību laikā un finišā. Pēc skrējiena sapratu, ka es gribu to darīt- skriet. Tagad es gatavojos 2019. gada sezonai.

Kas ir tas, kas Tevi aizrauj skriešanā? Vai laika apstākļi neietekmē Tavus treniņus?

Skriešanas laikā mani piesaista fakts, ka es varu atvienoties no visa nevajadzīgā. Es koncentrējos tikai uz to, ko es pašlaik daru. Tas mani atpūtina un dod prieku.

Man patīk tas, ko es daru un kā saka – “dabai nav sliktu laika apstākļu”, vienkārši ņemiet un dariet.

Kādi mērķi šai sezonai?
2019. gada sezonā plānots uzlabot pagājušās sezonas rezultātus. Man ir divas svarīgas  sacensības- Tet Rīgas maratons un Tallinas maratons, ar kuru man ir jānokārto rēķini.

Arī šajā sezonā vēlos vairāk piedalīties starptautiskās sacensībās, kā arī iegūt labāku formu nekā pagājušajā gadā.

Kā Tu nolēmi iestāties sporta klubā Tērauds un ko Tev ir devis klubs?

Informāciju par klubu atradu internetā. Runāju ar draugu, un viņš ieteica uzrakstīt vēstuli. Es uzrakstīju un man atbildēja. Mani uzaicināja uz koptreniņu. Es atceros, ka tā bija ļoti karsta diena un treniņā vajadzēja skriet 200 m intervālus.

Man patīk šī komanda un atmosfēra, kas valda komandā, tā ir kā viena liela ģimene.  Ja kādreiz kaut kad nesanāk, viņi vienmēr atbalstīs, motivēs Jūs un dalīsies ar padomu. Es esmu ļoti priecīgs, ka esmu šajā skriešanas klubā.

Kā Tu vērtē treneru darbu?

Es augstu vērtēju treneru darbu – tā ir augstākā klase. Tie ir cilvēki, kuri zina, ko viņi dara. Lieli profesionāļi, kuri zina un sniedz nepieciešamo. Pateicoties viņiem, es sasniedzu vēlamo, un pateicoties viņu darbam, mēs katru dienu kļūstam labāki.

Ko Tu ieteiktu visiem tiem, kuri vēl domā sākt sportot- skriet? 

Visi tie, kas joprojām domā -pārtrauciet domāt, piecelieties un sāciet darīt. Motivējiet sevi katru dienu. Sports ir dzīve!

 

NOVĒLAM VITĀLIJAM NEIZSĪKSTOŠU ENERĢIJU UN IZTURĪBU TRENIŅOS, KĀ ARĪ SACENSĪBĀS ĀTRU FINIŠA SASNIEGŠANU!

Personīgie rekordi: 

10 km (šoseja): 39:05

5.3 km (šoseja): 20:44

10.6km (šoseja): 41:51
Pusmaratons 21,098km: 1:27:20