Vadims Marinecs

Sveiciens šajā skaistajā ceturtdienas rītā. Pēc ilgāka pārtraukuma Mēs turpinām iepazīstināt ar Mūsu lieliskajiem kluba dalībniekiem. Šodien kārta VADIMAM Marinecam.

Pastāsti, kā sākās Tavas sportiskās/skriešanas gaitas?  Ko Tu darīji pirms uzsāki skriet un vai arī tagad skriešanu apvieno ar kādiem citiem sporta veidiem?

Nopietnāk ar skriešanu aizrāvos 2018.g. Sākām kopā ar draugu, aprīlī noskrienot 3 km, bet novembrī testa nolūkā jau noskrēju pusmaratona distanci. 

2019.g. jau sāku piedomāt pie trenēšanas, apjomiem, sāku piedalīties sacensībās. Tas laikam jau bija tas īstais sākums, kad sapratu, ka skriešana ir uz palikšanu

Vairākus gadus pirms tam biju aizrāvies ar outdoor aktivitātēm. Sākās ar pārgājieniem, pēc tam pievērsos alpīnismam. 2017.g. bija viens no iespaidīgākajiem brīžiem manu piedzīvojumu sarakstā – 3 nedēļas Kaukāza kalnos, nakšņošana teltī gan uz ledāja, gan uz kalna nogāzes malas, vairāku virsotņu pievarēšana, t.sk. Elbruss – Eiropas augstākā virsotne (5642m vjl.). Diemžēl šis hobijs prasa pārāk daudz laika, daudz laika prom no ģimenes, t.sk. atvaļinājumi veltīti kāpšanai kalnos. Sapratu, ka nevēlos ziedot tam tik daudz laika, īpaši ziedot ģimenes laiku. Ja ir iespēja, arī šobrīd labprāt dodos pie dabas, pārgājienā vai pakāpt pa kalniem, tagad jau kopā ar ģimeni.

Pirms tam skriešana man nebija sveša, turklāt man tā vienmēr ir patikusi. Dažādu motīvu vadīts neregulāri mēdzu paskriet. Piemēram, pirms došanās uz kalniem ar skriešanu krāju fizisko bāzi. Vēl ik pa laikam mēdzu izskriet kādas orientēšanās sacensības. 

Starp citu, skolā bez īpašas sagatavošanās un trenēšanās varēju noskriet 5km ātrāk zem 20 min., kas vēlāk, kad sāku jau nodarboties ar skriešanu, man bija ļoti liels izaicinājums. 

Foto apraksts: 2020.g. Kuldīgas pusmaratons. Gaisa temperatūra +30C. Katrs dzešanas punkts bija ļoti svarīgs.

 

Kas ir tas, kas Tevi aizrauj skriešanā/sportā? Vai laika apstākļi neietekmē Tavus treniņus?

Man vienmēr ir paticis skriet, jau kopš bērnības. Tāpēc grūti noteikt vienu lietu, kas man skriešanā ir īpašs. Ir gan dažas lietas, kuras izcelt:

  • Priekš manis skriešana ir sevis izaicināšana un pastāvīga tiekšanās pēc progresa. Vēlme skriet tālāk, skriet ātrāk.
  • Skriešana ir lieliska iespēja pabūt vienatnē ar sevi, savām domām, tās sakārtot un pārkārtot. Skriešana atsvaidzina prātu. 
  • Vēl es izbaudu garos skrējienus mierīgā tempā. Tos cenšos plānot maršrutos, kurus iepriekš neesmu skrējis, lai izbaudītu apkārt notiekošo – vai tas būtu mežs, lauku teritorija vai kāda apdzīvota vieta. 

Vēl man skriešana ir devusi lielu pašdisciplīnu. Celties katru rītu plkst. 6, lai pirms dienas darbiem izpildītu savu treniņu un vakar būtu brīvs ģimenei.

Jāatzīst, ka skriešanā ne vienmēr ir patīkami un viegli. Reizēm ir treniņi, kurus negribas pildīt, jo zini, ka būs grūti, ļoti grūti. Tomēr gala rezultātā vienmēr ir gandarījums, ka treniņš ir izpildīts.

Laikapstākļi? Jāatzīst, ka šogad mums bija īsta ziema, kura noteikti ietekmēja treniņplānu, bet jāatzīmē, ka laikapstākļu dēļ neesmu izlaidis nevienu treniņu – ne lietus, ne sniega, ne lielā sala dēļ. Šogad guvu nebijušu pieredzi – skrējiens pie -21C, turklāt tas bija garais skrējiens. 

Foto apraksts: 2019.g. Valmieras maratons – man pusmaratona distance. Ļoti drēgni, vējaini un lietaini laikapstākļi. Neskatoties uz to, manuprāt, tas bija mans sezonas labākais starts

 

Kādi mērķi šai sezonai? 

Pašlaik sezonai vēl nav noteikti mērķi, ņemot vērā, ka tikai salīdzinoši nesen strādāju ar treneri un ar katru treniņu progresēju. Pagaidām vēl īsti nevaru saprast, kāds ir mans potenciāls šai sezonai un kādu mērķi sezonai izvirzīt. Tuvākajā laikā ar treneri jāizrunā sezonas mērķi un plāni. 

Šosezon vēlos fokusēties uz pusmaratonu, sasniegt tur pēc iespējas labākus rezultātus. Gaidu aizraujošu sezonu. 

 

Foto apraksts: 2019.g. Siguldas pusmaratons. Zelta rudens. 

 

Kā Tu nolēmi iestāties sporta klubā Tērauds un ko Tev ir devis klubs? 

Pirms tam trenējos pats, sākotnēji mani apmierināja tas kā sanāk, kā uzlabojas rezultāti, bet tad vienā brīdī progress apstājās, rezultāti neuzlabojās. Gan palielināju apjomus, gan dažādoju treniņus, iekļaujot tajos dažādus ātruma darbus (intervālus, fartleku, tempa skrējienus), garos skrējienu, vieglos skrējienus, bet nekā… Bija vēlme uzlabot rezultātu, sāku meklēt un izskatīt dažādus variantus par klubu un par treneri. 

Pēc ilgas meklēšanas piemērotākais šķita tieši Tērauds. Uzrunāja gan kluba identitāte, gan mērķi, gan treneri. Satikāmies ar J.Višķeru, izrunājām jautājumus par klubu, par trenēšanos, par to, ko es vēlos sasniegt. Tajā brīdī uzreiz sapratu, ka ir īstais. 

Klubs man devis iespēju iepazīst jaunus un foršus cilvēkus gan treniņos, gan kopskrējienos, kā arī papildu motivāciju trenēties un turpināt progresēt. 

Ar nepacietību gaidu pirmās sacensības, kurās varēs pārstāvēt kluba nosaukumu un krāsas. 

 

Foto apraksts: Šīs divas bildes no grūtākajām sacensībām, kurās esmu jebkad piedalījies. Latvia Trail Race (2020.g.) 32 km distance. Gaisa termperatūra +30C, pilns ar agresīviem dunduriem, 800+ kāpuma metriem, dubļu un ūdens pilniem grāvjiem. Beigās tīri cienījami, 8.vieta.

 

Kā Tu vērtē treneru darbu?

Ar treneriem esmu vairāk nekā apmierināts. Kopš darbojos klubā esmu ievērojami progresējis. Treneri man ir devuši ne tikai vērtīgu treniņu saturu, bet arī motivāciju turpināt strādāt un progresēt. 

Ļoti novērtēju, ka varu jebkurā brīdī sazināties ar treneri, palūgt padomu vai izrunāt to, kas mani uztrauc. Man patīk, ka treniņu plāns tiek rakstīts nevis uz mēnesi, bet uz nedēļu un nepieciešamības gadījumā var tikt pielāgots arī nedēļas laikā, ja nācies kaut ko izlaist vai gadījies dabūt traumu.

Paldies treneriem!

 

Ko Tu ieteiktu visiem tiem, kuri vēl domā sākt sportot? 

Skrieniet tā, lai tas jums sagādā baudu un jūs gūstat prieku. 

Iesācēju kļūdu ir skriet pārmērīgi ātri, ātrāk nekā organisms tam ir gatavs. Tas savukārt sagādā nepatīkamas sajūtas skrienot. Pēc tam viņi atmet skriešanu, sakot, ka viņiem nepatīk skriet. Jāskrien tā, lai patīk. 

Vēl pāris ieteikumi: 

  1. Sākumā skrieniet mierīgā tempā un zemā pulsā. Tikai, kad būsiet izveidojuši bāzi, var sākt domāt intensitātes un treniņu dažādības ieviešanu. 
  2. Obligāti strādājiet pie vispārējās fiziskās sagatavošanās. 
  3. Neaizirstiet par kvalitatīvu atpūtu un sabalansētu un dzīvesveidam atbilstošu uzturu. 

Ja ir iespēja, piesaistiet treneri jau no paša sākuma. 

Lai izdodas piepildīt savus mērķus un gūt baudu no skriešanas! 

 

 

NOVĒLAM VADIMAM TURPINĀT PROGRESĒT, NEPADOTIES UN SASNIEGT SAVUS MĒRĶUS!