Santa Matule

Sveiciens sestdienā, Mēs turpinām ar Tēraudiešu skriešanas stāstiem. Šodien kārta Tēraudietei, kura klubā ir no dibināšanas brīža, ir bijusi vairākkārtēja Latvijas čempione trīssoļlēkšanā, bet kopš pagājušā gada ir pievērsusies skriešanai-iepazīstieties SANTA MATULE!

Pastāsti, kā sākās Tavas sportiskās/skriešanas gaitas? Ko Tu darīji pirms uzsāki skriet? Un vai arī tagad skriešanu apvieno ar kādiem citiem sporta veidiem?

Sportā esmu kopš bērnības. Vieglatlētikā sāku trenēties 8 gadu vecumā, bet mana specializācija bija trīssoļlēkšana, pagājušajā vasarā Mūsu Ģimenei bija skaists notikums pasaulē nāca meitiņa Annija, kopš meitas piedzimšanas pievērsos skriešanai. Sapratu, ka trīssoļlēkšanas treniņi būtu pārāk liela slodze manam ķermenim, kā arī mans organisms nebija gatavs atgriezties sacensību apritē. Varētu teikt, ka skriešanā esmu mazāk par gadu, jo pēc plāna sāku skriet tikai decembrī.

 Kas ir tas, kas Tevi aizrauj skriešanā? Vai laika apstākļi neietekmē Tavus treniņus?

Mani aizrauj tā sajūta, ka varu skriet un baudīt mirkli, ka varu darīt lietas, kuras man sagādā lielu baudu, ka varu atslēgties no ikdienas un būt šeit un tagad, tas mani aizrauj. Protams pēc treniņu gandarījums un lepnums par paveikto ir mana motivācija iet un skriet. Laika apstākļi mani neietekmē iziet un izskriet, vienīgais ziemas periodā treniņi tiks pielāgoti manām iespējām. Zinot, ka vieglatlētu sāpīgā tēma ir sporta manēža, kura vēl jo projām ir tikai viena un Rīgas otrā galā, tad visu ziemas periodu trenēšos ārā un spēka darbu veikšu trenažieru zālē.

 Kādi mērķi ir/bija šai sezonai?

Mans lielākais mērķis ir pēc iespējas vairāk izbaudīt katru treniņu un sacensības. Pašlaik nedzenos ne pēc rezultāta ne vietām vai pjedestāla, visam savs laiks.

Kā Tu nolēmi iestāties sporta klubā Tērauds un ko Tev ir devis klubs?

SK ”Tērauds” esmu jau no pirmās dienas, vērot tā attīstību ir apbrīnojami. Visu cieņu treneriem, kuri ir spējuši izveidot lielu un spēcīgu sporta klubu. Tērauds man ir devis daudz, pat nezinu vai var nosaukt visus tos plusus. Tērauds deva iespēju iepazīt jaunus skriešanas draugus, deva zināšanas un daudz pozitīvas emocijas. Tā piederības sajūta ir sasodīti laba lieta, ka Tev apkārt ir vienādi domājoši kluba biedri, kuri spēj iedvesmo!

Jāsaka paldies Treneriem, par iespēju startēt kluba formās jau no pirmās dienas.

Kā Tu vērtē treneru darbu?

Trenera darbu vērtēju ļoti profesionāli. Jāņu pieeja pie katra kluba biedra ir apbrīnojama. Ar patiesu lepnumu skatos, kā progresē kluba biedri un ar kādu azartu strādā Jāņi. Jāņi savu darbu dara no sirds un dvēseles. Skriešana ir viņu sirds lieta un kas var būt labāks ja treneri ir labākais paraugs saviem kluba biedriem. Nenoliedzami es spēju iedvesmoties no abiem treneriem.

Ko Tu ieteiktu visiem tiem, kuri vēl domā sākt sportot- skriet?

Vienmēr jāatceras, ka kustība tā ir dzīvība, ja Mēs kustamies Mēs dzīvojam.

Man patīk viens teiciens: “Run when you can, walk if you have to, crawl if you must; just never give up.”

/Dean Karnazes/

 

NOVĒLAM  SANTAI TURPINĀT IZBAUDĪT SKRIEŠANAS BURVĪBU GAN TRENIŅOS, GAN SACENSĪBĀS, KĀ ARĪ PĀRSTEIGT SEVI UN CITUS  SACENSĪBĀS AR LIELISKIEM REZULTĀTIEM!

 

Personīgie rekordi:

Trīssoļlēkšana: 13.72m
Tāllēkšana: 6.03m

1000m (stadions): 3:14.8

 5 km: 19:18

5.3 km: 20:15 (kluba rekords)

5.5 km: 22:28

10 km: 40:01