Jānis Mūrnieks

Labs rīts ceturtdienā. Mēs turpinām iepazīstināt ar kluba lieliskajiem sportistiem. Šodien kārta puisim no Lielvārdes, kurš ir bijis Latvijas čempions florbolā, bet pēdējos gados skriešanas prieks ir ņēmis virsroku, iepazīstieties –  JĀNIS MŪRNIEKS.

 

Pastāsti, kā sākās Tavas sportiskās/skriešanas gaitas? Ko Tu darīji pirms uzsāki skriet un vai arī tagad skriešanu apvieno ar kādiem citiem sporta veidiem?

Skriet man patika jau bērnībā, bet tajā laikā virsroku ņēma vēlme spēlēt florbolu un skriešana nebija aktuāla līdz vienam brīdim… 2015. gada rudenī dzīvojot ārzemēs un esot prom no florbola, radās iespēja piedalīties skriešanas sacensībās. Tas bija tāds moments, kad skriešana, tieši sacensības, mani ļoti aizrāva. Turpmākos pāris gadus paralēli florbolam piedalījos dažādu distanču sacensībās, sākot no 5 km līdz pat 54 km, ar šosejas skrējieniem līdz pat kalnu maratoniem. Jo lielāks izaicinājums, jo lielāka vēlme skriet. Pienāca brīdis, kad gribējās ne tikai skriet sacensībās piedalīšanās pēc, bet arī kaut ko sasniegt. 2017.gada beigās sāku arī trenēties skriešanā paralēli florbolam. Tā kā apvienot abus sporta veidus nebija iespējams un motivācija skriešanā beidzot bija ņēmusi virsroku pār florbolu, tad jau kā gadu pilnvērtīgi trenējos tikai skriešanā.

Kas ir tas, kas Tevi aizrauj skriešanā? Vai laika apstākļi neietekmē Tavus treniņus?

Mani visvairāk aizrauj piedalīšanās sacensībās, cīņa ar citiem dalībniekiem, kā arī cīņa ar sevi, kad sāc just, ka vairāk es nevaru, visbeidzot gandarījums, sasniedzot finišu. Treniņi atkal sniedz atpūtu no ikdienas ierastā ritma. Skriet eju jebkādos laikapstākļos, protams, ziemas periodā kvalitāte treniņiem nedaudz zūd, bet tas nemazina vēlmi skriet, jo mērķis vienmēr būs priekšā.

Kādi mērķi šai sezonai?

Grūti nosaukt konkrētus mērķus šai sezonai. Protams, iekšēji sevī esmu izvirzījis vairākus mērķus, bet tos vēlos paturēt pie sevis. Mērķis var mainīties atkarībā no sezonas progresa, kurš mani reizēm negaidīti, bet patīkami pārsteidz.

Kā Tu nolēmi iestāties sporta klubā Tērauds un ko Tev ir devis klubs?

Tā kā visu mūžu esmu bijis komandas cilvēks, aizejot no florbola, vēlējos skriešanu turpināt arī kādā sporta klubā, komandā. Iespējams nejauši, varbūt sakritība, bet pievienojos tieši sporta klubam Tērauds pēc gan motivējošas, gan piezemētas sarunas ar treneri Jāni Višķeru. Klubs man ir devis vairāk nekā gaidīju. Motivāciju trenēties un nepadoties, jo tikai tad varēs sasniegt īstos rezultātus.

Kā Tu vērtē treneru darbu?

Treneru darbu vērtēju ļoti augstu, jo šī viena gada laikā kopš esmu klubā, mani rezultāti ir pārsnieguši manas cerības, bet jūtu, ka potenciāls vēl ir liels un tikai ar treneru darbu, palīdzību varu sasniegt maksimumu.

Ko Tu ieteiktu visiem tiem, kuri vēl domā sākt sportot?

Citiem ieteiktu, ka ir tikai jāsāk un nedrīkst apstāties, bet jābūt ar lielu apņēmību. Ja tāda būs, tad būs gan prieks, gan gandarījums par paveikto.

NOVĒLAM JĀNIM TURPINĀT PROGRESĒT, NEPADOTIES UN SASNIEGT SAVUS MĒRĶUS!

 

Personīgie rekordi: 

1500 metri (telpās): 4:19.07

3000 metri (stadions): 9:42.0

3000 metri (telpās): 9.33.53

5 km (Šoseja): 16:19

10 km (Šoseja): 35:11