Ieva Moļņika

Sestdienas rīts ir kā radīts, lai Mēs turpinātu iepazīstināt ar Mūsu kluba lieliskajiem sportistiem. Šodien kārta IEVAI Moļņikai!

Pastāsti, kā sākās Tavas sportiskās/skriešanas gaitas?  Ko Tu darīji pirms uzsāki skriet un vai arī tagad skriešanu apvieno ar kādiem citiem sporta veidiem?

Jau no agras bērnības esmu nodarbojusies ar dažādiem sporta veidiem – peldēšanu, volejbolu, teakwando, basketbolu un citiem. Sastapos ar vieglatlētiku pirms pieciem gadiem, kad uz ielas mani uzrunāja mana pirmā trenere Mārīte Lūse. Tā arī sāku aktīvāk skriet, braukāt pa sacensībām un pamazām skriešana kļuva par ļoti nozīmīgu daļu manā ikdienā. Pašlaik skriešana ir mans vienīgais sporta veids, bet ne tik nopietni nodarbojos arī ar jāšanas sportu, jo man patīk zirgi un miers, kas rodas atrodoties kopā ar tiem.

Mans pirmais oficiālais pusmaratons 2019.gadā

Kas ir tas, kas Tevi aizrauj skriešanā?

Skriešana mani dara priecīgu, man ļoti patīk tā sajūta pēc grūta treniņa, kad viss ir izdarīts un varu lepoties ar sevi par paveikto. Vēl mani ļoti aizrauj tas, ka varu just kā pamazām progresēju gan sasniedzot jaunus rekordus, gan jūtoties labāk ikdienā. Protams, arī finišs sacensībās ir viena no sajūtām, kādēļ gribas trenēties.

Vai laika apstākļi neietekmē Tavus treniņus?

Latvijā biežāk ir slikti laikapstākļi nekā labi, bet tas nav attaisnojums, lai neizdarītu treniņu. Parasti jau iepriekšējā vakarā paskatos kāds laiks būs rīt un izdomāju pa kādu maršrutu skriešu, ko vilkšu mugurā, ja zinu, ka laikapstākļu dēļ nevarēšu kvalitatīvi izpildīt treniņu, tad skrienu iekšā uz skrejceliņa.

2020.gada Kuldīgas pusmaratons, kad gaisa temperatūra bija +31

Kādi mērķi šai sezonai?

Šīs sezonas galvenie mērķi ir uzlabot fizisko formu, gūt prieku un jaunu pieredzi, un izvairīties no traumām.

Kā Tu nolēmi iestāties sporta klubā Tērauds un ko Tev ir devis klubs?

Pēc neveiksmīgās pieredzes ar iepriekšējo treneri un dažādu traumu rezultātā 2021. gadā netrenējos kvalitatīvi un sāku domāt, ka skriešanu pametīšu, bet tad sāku sekot Instagram Anastasijai no Tērauda un viņas pozitīvie un motivējošie story (liels paldies Nastjai par to)  par skriešanu lika man saprast, ka es arī tā gribu. Pēc tam uzrakstīju trenerim un pēc sarunas ar viņu, nolēmu, ka gribu būt daļa no Tērauda. Klubs man ir devis daudz jaunu draugu un patīkamu sajūtu sacensībās, jo ir daudz labāk skriet, kad tev ir komanda, kas atbalsta un palīdz.

Kā Tu vērtē treneru darbu?

Pa šo pusgadu, ko trenējos šajā klubā, varu pateikt tikai visu labāko. Treneri ir vienmēr smaidīgi, pievēršas katram individuāli un palīdz ja kaut kas nav labi vai nepietiek motivācijas.

Ievas pirmā uzvara kopvērtējumā 5.3km distancē Salaspilī

Ko Tu ieteiktu visiem tiem, kuri vēl domā sākt sportot- skriet?

Es domāju, ka skriešana nav domāta visiem, bet kustībā gan ir jābūt ikvienam, tā var būt arī dejošana, teniss, riteņbraukšana u.c. galvenais, ka ar to nodarbojoties tu gūsti prieku un redzi progresu. Ja ir interese un gribas nodarboties tieši ar skriešanu, tad ieteiktu vērsties pie kāda zinoša trenera, jo treneris labāk zinās kā un ko darīt, lai sasniegtu jaunus rekordus un nesabojātu savu veselību.

 

Personīgie rekordi: 

2000 metri (stadionā): 8:03.49
3 km (kross): 11:15

5 km: 21:33

10 km: 41:53

15.4 km (kross): 1:06:14

Pusmaratons 21,098km: 01:33:19