Evita Grencberga

Jauna nedēļa, jauni darbi un Mēs turpinām iepazīstināt ar kluba sportistiem. Šodien kārta lieliskai skrējējai, kura klubā ir vien kopš pagājušā gada aprīļa, bet jau ir izcīnījusi bronzas medaļu Latvijas čempionātā 5000 metru distancē un ir labojusi vairākus kluba rekordus-  EVITA GRENCBERGA.

Pastāsti, kā sākās Tavas sportiskās/skriešanas gaitas? Ko Tu darīji pirms uzsāki skriet un vai arī tagad skriešanu apvieno ar kādiem citiem sporta veidiem?

Sportiskās aktivitātes vienmēr bijušas tuvas, skolas laikā šad tad piedalījos skriešanas sacensībās. Patstāvīgi sāku skriet kopš 2012.gada aptuveni 1-2x mēnesī. 2017.gadā skrēju jau 2x nedēļā. Kopš 2018.gada janvāra sāku apmeklēt arī boksa treniņus. Joprojām apvienojot ar skriešanas treniņiem, ar treneri iekļaujam boksu plānā. Treniņi ir ļoti interesanti, pilnvērtīgi un intensīvi – viss, kas vajadzīgs, lai piešķirtu dažādību starp skriešanas treniņiem.

Kas ir tas, kas Tevi aizrauj skriešanā? Vai laika apstākļi neietekmē Tavus treniņus?

Skriešanā man patīk iespēja apskatīt daudz vairāk apkārtējo vidi un dabu, vērot kā tā mainās. Aizrauj mana neatlaidība un vēlme izdarīt treniņus līdz galam. Tā kā tikai nesen sāku trenēties pēc plāna, interesanti ir sekot līdz rezultātu uzlabojumiem, cik vēl no sevis varu atdot un pilnveidot sevi. Laika apstākļi pilnībā neietekmē manus treniņus. Vienmēr uzskatu, ka nav nepiemērotu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs.

 Kādi mērķi šai sezonai?

Mērķis ir aizvadīt satriecošu skriešanas sezonu. Vēlos pašai sev sagādāt aizvien jaunus pārsteigumus par rezultātiem.

Kā Tu nolēmi iestāties sporta klubā Tērauds un ko Tev ir devis klubs?

Iestāšanās klubā notika pašplūsmā. Mans vīrs jau vairākus gadus ir klubā un ap to vidi sanāk daudz apgrozīties. Arī mani rezultāti progresēja skrienot patstāvīgi 2x nedēļā, un tas bija tikai loģisks solis līdz 2018.gada pavasarīgā vakarā šis lēmums beidzot tika pieņemts. Trenēšanās pēc plāna rūda raksturu, jo pie manas darbīgās ikdienas ir grūti sevi ielikt rāmjos. Arī ģimenes dzīvē ir ērtāk veidot ikdienišķus plānus, iekļaujot tajos treniņus, sacensības un atpūtu. Viss šķiet pašsaprotami un bez liekiem pārmetumiem.

Kā Tu vērtē treneru darbu?

Esmu ļoti apmierināta ar treneru darbu. Esmu vairākkārt minējusi – ja trenēšos sistemātiski, tad tikai šajā klubā un pilnībā uzticēšos Jāņiem. Paļaujos uz to, ka viņi zina ko dara un pēc nepieciešamības ir ļoti saudzīgi un uzmanīgi. Man ir ļoti palaimējies būt šajā klubā un pie šiem treneriem.

Ko Tu ieteiktu visiem tiem, kuri vēl domā sākt sportot?

Es nezinu kā ir nesportot. Sportiskām aktivitātēm ir jābūt mūsu ikdienas sastāvdaļai pie, galvenokārt, pasīvajiem ikdienas darbiem. Sportošanai redzu tikai plusus, vēl jo vairāk, kad ir tik daudz iespēju izvēlēties, ko varam darīt, lai uzturētu sevi veselīgā formā.

 

NOVĒLAM  EVITAI TURPINĀT CĪTĪGI STRĀDĀT TRENIŅOS UN SEZONĀ PATĪKAMI PĀRSTEIGT SEVI UN CITUS KATRĀS SACENSĪBĀS!

 

Personīgie rekordi: 

1000 m (stadions): 3:15.0

5000 m (stadions): 19:04.86

3 km (Šoseja): 11:37

5 km (Šoseja): 18:28

10 km (Šoseja): 39:08