Dace Almane

Sveiciens ceturtdienā, Mēs turpinām ar Tēraudiešu skriešanas stāstiem. Šodien kārta Tēraudietei, kura klubā iestājās pirms nepilna gada, bet jau ir pierādījusi Sevi kā ātru skrējēju -iepazīstieties DACE ALMANE!

Pastāsti, kā sākās Tavas sportiskās/skriešanas gaitas? Ko Tu darīji pirms uzsāki skriet un vai arī tagad skriešanu apvieno ar kādiem citiem sporta veidiem?

Sportoju no sākumskolas laikiem, labākās atzīmes kur varēja būt, tās bija sportā. Lai ko arī lika darīt, man viss izdevās. Jau tad rādīju labus rezultātus skriešanā un skolas sacensībās krosā. Bez skriešanas vēl braucu ar riteni (pieprasa sportiskākais duksītis) un peldu.

Kas ir tas, kas Tevi aizrauj skriešanā? Vai laika apstākļi neietekmē Tavus treniņus?
Skriešana, dažkārt, ļauj veikt negatīvo emociju izlādi un uzlādēt pozitīvi. Laika apstākļi mani tikai padara stiprāku, gāž lietus vai sniegputenis sit seju, tajā brīdī es jūtos spēcīga.

Kādi mērķi ir/bija šai sezonai?
Šajā sezonā mērķis bija Pasaules čempionāts kanikrosā, bet, dažkārt, nākas izvērtēt prioritātes.

Kā Tu nolēmi iestāties sporta klubā Tērauds un ko Tev ir devis klubs?
SK Tērauds iestājos tādēļ, ka meklēju treneri, kurš ir piemērs pārējiem. Mans mērķis bija kanikross, kur parasti skrējiens nav garāks par 5 km, tādēļ mērķis bija izvērtēt labākos skrējējus 5 km distancē. Uzgāju Jāni Razgali, sāku vairāk pētīt, vākt atsauksmes gan par treneri, gan klubu. Un te nu es esmu!  

Klubs ir devis labus un zinošus trenerus un pats galvenais treniņus pēc kuriem nesāp ceļi, mugura, utt. (pagātnes pieredze).

Kā Tu vērtē treneru darbu?
Treneru darbs ir redzams manā izaugsmē un sasniegumos.
Ko Tu ieteiktu visiem tiem, kuri vēl domā sākt sportot- skriet?
Nedariet muļķības trenējoties paši bez trenera! Jo tik daudz nākas dzirdēt par sirds mazspējas gadījumiem no cilvēkiem, kuri paši skrēja daudz un labi, bet nepareizi.

Rūpējaties par savu veselību! Un atcerieties – laika apstākļi nav šķērslis!

NOVĒLAM DACEI TURPINĀT CĪTĪGI STRĀDĀT TRENIŅOS UN SASNIEGT VISUS IZVIRZĪTOS MĒRĶUS!

 

Personīgie rekordi:

5,5 km (šoseja): 20:09

6 km (šoseja): 21:42

10 km (šoseja): 37:59 (kluba rekords)